  • MRS16000C4751FRP00
MRS16000C4751FRP00
advertisement
Manufacturer No:
MRS16000C4751FRP00
HK JDW NO:
886-MRS16000C4751FRP00
Step5Bar-code shipping tag
MRS16000C4751FRP00
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.75kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    400mW
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Lead Diameter
    0.5 mm