  • MR9238L12B1-FSR
MR9238L12B1-FSR
advertisement
Manufacturer No:
MR9238L12B1-FSR
HK JDW NO:
528-MR9238L12B1-FSR
Package:
Datasheet:
MR9238L12B1-FSR
Description:
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
MR9238L12B1-FSR
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Feature
    Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.820A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    5000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    109.2 CFM (3.06m3/min)
  • Noise
    50.5 dB(A)
  • Static Pressure
    0.610 in H2O (151.9 Pa)