  • MR9238E12B1+6-FSR
MR9238E12B1+6-FSR
advertisement
Manufacturer No:
MR9238E12B1+6-FSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MR9238E12B1+6-FSR
Package:
Datasheet:
MR9238E12B1+6-FSR
Description:
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MR9238E12B1+6-FSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    173.0 CFM (4.84m3/min)
  • Noise
    63.3 dB(A)
  • Static Pressure
    1.540 in H2O (383.6 Pa)
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    0.437lb 198.00g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Published
    2017
  • Series
    MR9238
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Feature
    Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    2.30A