  • MR8032M12B1+6-FSR
MR8032M12B1+6-FSR
advertisement
Manufacturer No:
MR8032M12B1+6-FSR
HK JDW NO:
528-MR8032M12B1+6-FSR
Package:
Datasheet:
MR8032M12B1+6-FSR
Description:
FAN AXIAL 80X32MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
MR8032M12B1+6-FSR
  • Weight
    0.32lb 145.15g
  • Series
    MR8032
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.540A
  • RPM
    5500 RPM
  • Air Flow
    67.0 CFM (1.88m3/min)
  • Noise
    45.2 dB(A)
  • Static Pressure
    0.640 in H2O (159.4 Pa)