  • MPMT10011003FT0
MPMT10011003FT0
advertisement
Manufacturer No:
MPMT10011003FT0
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MPMT10011003FT0
Package:
SOT-23
Datasheet:
MPMT10011003FT0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPMT10011003FT0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    SOT-23
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    1%
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Divider
  • Power Per Element
    200mW
  • Height
    1.02mm
  • Length
    3.05mm
  • Width
    1.4mm