  • MPIA4040R1-6R8-R
MPIA4040R1-6R8-R
advertisement
Manufacturer No:
MPIA4040R1-6R8-R
HK JDW NO:
255-MPIA4040R1-6R8-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MPIA4040R1-6R8-R
Step5Bar-code shipping tag
MPIA4040R1-6R8-R
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MPIA4040
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.175Lx0.160W 4.45mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    4.06mm
  • Current Rating
    1.5A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Max DC Current
    1.5A
  • Current - Saturation
    3.2A
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm