  • MOS6020-333MLB
MOS6020-333MLB
advertisement
Manufacturer No:
MOS6020-333MLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-MOS6020-333MLB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 5342
Step5Bar-code shipping tag
MOS6020-333MLB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 10 hours ago)
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    33 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1.1A
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    570mA
  • Case/Size Code
    2724
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    290mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    33 µH
  • RMS Current (Irms)
    1.1A
  • Height
    2.4mm
  • Length
    6.8mm
  • Width
    6mm