  • RCR110DNP-821L
RCR110DNP-821L
advertisement
Manufacturer No:
RCR110DNP-821L
HK JDW NO:
738-RCR110DNP-821L
Package:
Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads
Datasheet:
RCR110DNP-821L
Step5Bar-code shipping tag
RCR110DNP-821L
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Weight
    2.700009g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    RCR-110D
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Current Rating
    380mA
  • Lead Length
    3.5mm
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    820μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.3Ohm Max
  • Max DC Current
    380mA
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm