  • MNGI14-250DFIK
MNGI14-250DFIK
advertisement
Manufacturer No:
MNGI14-250DFIK
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MNGI14-250DFIK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MNGI14-250DFIK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Weight
    1.555822kg
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Scotchlok™
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Color
    Blue
  • Gender
    Female
  • Contact Finish
    Tin
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Insulation Diameter
    0.145 (3.68mm)
  • Insulation
    Fully Insulated
  • Terminal Type
    Standard
  • Length
    21.082mm
  • Length - Overall
    0.830 21.08mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm