  • MMZ1005Y-471C
MMZ1005Y-471C
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1005Y-471C
HK JDW NO:
769-MMZ1005Y-471C
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MMZ1005Y-471C
Description:
FERRITE BEAD 470 OHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1005Y-471C
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    500mOhm
  • Terminal Finish
    TIN
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    550μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    470Ohm
  • Max DC Current
    250mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    470mOhm
  • Impedance @ Frequency
    470Ohm @ 100MHz
  • Height
    558.8μm
  • Width
    0.5mm