  • MMZ0603S241ET000
MMZ0603S241ET000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ0603S241ET000
HK JDW NO:
769-MMZ0603S241ET000
Datasheet:
MMZ0603S241ET000
Description:
Ferrite Beads 240Ohm 25% 250mA
Step5Bar-code shipping tag
MMZ0603S241ET000
    0201 (0603 Metric)
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Series
    MMZ-E
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    40%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Impedance
    240Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.2A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    710mOhm
  • Impedance @ Frequency
    240Ohm @ 100MHz
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm