  • MMU01020C5101FB300
MMU01020C5101FB300
advertisement
Manufacturer No:
MMU01020C5101FB300
HK JDW NO:
878-MMU01020C5101FB300
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MMU - Professional Series, Thin Film, 5.1kOhm, 0.3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 19925
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MMU01020C5101FB300
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    MMU - Professional
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.043Diax0.087L 1.10mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    5.1kOhm
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, CECC40401-803, RATED AC VOLTAGE: 150V
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Operating Supply Voltage
    150V
  • Diameter
    1.1mm