  • MMF50SFRF47R
MMF50SFRF47R
advertisement
Manufacturer No:
MMF50SFRF47R
HK JDW NO:
898-MMF50SFRF47R
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
MMF50SFRF47R
Description:
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 47Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF50SFRF47R
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    MMF
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
    TR
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W