  • MMF50SBRD150R
MMF50SBRD150R
advertisement
Manufacturer No:
MMF50SBRD150R
HK JDW NO:
898-MMF50SBRD150R
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
MMF50SBRD150R
Description:
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 150Ohm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF50SBRD150R
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W