  • MMF25SFRE5R9
MMF25SFRE5R9
advertisement
Manufacturer No:
MMF25SFRE5R9
HK JDW NO:
898-MMF25SFRE5R9
Datasheet:
MMF25SFRE5R9
Description:
MMF Series, Metal Film, 5.9Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF25SFRE5R9
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    5.9Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W