  • TNPW040273K2BEED
TNPW040273K2BEED
advertisement
Manufacturer No:
TNPW040273K2BEED
HK JDW NO:
873-TNPW040273K2BEED
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
TNPW040273K2BEED
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 73.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4417
Step5Bar-code shipping tag
TNPW040273K2BEED
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    73.2kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm