  • MMB0207MC4704FB200
MMB0207MC4704FB200
advertisement
Manufacturer No:
MMB0207MC4704FB200
HK JDW NO:
878-MMB0207MC4704FB200
Description:
MMB HV - Professional Series, Thin Film, 4.7MOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 49695
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MMB0207MC4704FB200
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Supplier Device Package
    0207
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    MMB HV - Professional
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    High Voltage
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.7MOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Length
    5.7912mm