  • MMB02070C1200FB200
MMB02070C1200FB200
advertisement
Manufacturer No:
MMB02070C1200FB200
HK JDW NO:
878-MMB02070C1200FB200
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MMB - Professional Series, Thin Film, 120Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 45913
Step5Bar-code shipping tag
MMB02070C1200FB200
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, CECC40401-803, RATED AC VOLTAGE: 350V
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Max Power Dissipation
    1W
    Not
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Operating Supply Voltage
    300V
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.2mm