  • MMA02040E4701BB100
MMA02040E4701BB100
advertisement
Manufacturer No:
MMA02040E4701BB100
HK JDW NO:
878-MMA02040E4701BB100
Description:
MMA - Precision Series, Thin Film, 4.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 4166
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MMA02040E4701BB100
    MELF, 0204
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MMA - Precision
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Diameter
    1.4mm
  • Length
    3.6mm