  • MMA02040E1001BB300
MMA02040E1001BB300
advertisement
Manufacturer No:
MMA02040E1001BB300
HK JDW NO:
878-MMA02040E1001BB300
Description:
MMA - Precision Series, Thin Film, 1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 161259
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MMA02040E1001BB300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    MMA - Precision
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    1kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    400mW
  • Military Standard
    Not
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Diameter
    1.4mm
  • Length
    3.6mm