  • MMA02040D2702FB300
MMA02040D2702FB300
advertisement
Manufacturer No:
MMA02040D2702FB300
HK JDW NO:
878-MMA02040D2702FB300
Package:
MELF, 0204
Description:
MMA - Professional Series, Thin Film, 27kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMA02040D2702FB300
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    MMA - Professional
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    27kOhms
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Diameter
    1.4mm
  • Length
    3.6mm