  • MMA02040C8252FB000
MMA02040C8252FB000
advertisement
Manufacturer No:
MMA02040C8252FB000
HK JDW NO:
878-MMA02040C8252FB000
Description:
MMA - Professional Series, Thin Film, 82.5kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1654
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MMA02040C8252FB000
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    MMA - Professional
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    82.5kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    300mW
  • Military Standard
    Not
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Diameter
    1.4mm
  • Length
    3.6mm