  • MMA02040C5113FB000
MMA02040C5113FB000
advertisement
Manufacturer No:
MMA02040C5113FB000
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MMA02040C5113FB000
Package:
MELF, 0204
Description:
MMA - Professional Series, Thin Film, 511kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMA02040C5113FB000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Supplier Device Package
    0204
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MMA - Professional
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Wraparound
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    511kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Power Rating
    250mW
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Diameter
    1.4mm
  • Length
    3.6mm