  • MM031C221KCZ2A
MM031C221KCZ2A
advertisement
Manufacturer No:
MM031C221KCZ2A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-MM031C221KCZ2A
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
MM 220pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
MM031C221KCZ2A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    MM
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Medical, Non-Critical
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    220pF
  • Thickness (Max)
    0.029 0.74mm