  • MKT1813322105R
MKT1813322105R
advertisement
Manufacturer No:
MKT1813322105R
HK JDW NO:
886-MKT1813322105R
Datasheet:
MKT1813322105R
Description:
MKT1813 0.022μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 1kV-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1813322105R
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.354Diax0.748L 9.00mmx19.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    18.9992mm