  • MKS4F034705BSOKSSD
MKS4F034705BSOKSSD
advertisement
Manufacturer No:
MKS4F034705BSOKSSD
HK JDW NO:
864-MKS4F034705BSOKSSD
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial 250V-DC 160V-AC Polyester
Step5Bar-code shipping tag
MKS4F034705BSOKSSD
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Published
    2010
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    -300 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Insulation Resistance
    4.7GOhm
  • Height
    16.5mm
  • Width
    26.5mm