  • MKP385222160JDI2B0
MKP385222160JDI2B0
advertisement
Manufacturer No:
MKP385222160JDI2B0
HK JDW NO:
886-MKP385222160JDI2B0
Description:
MKP385 2200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 550V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP385222160JDI2B0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
    2007
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    550V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.0132mm