  • ECQ-E2275KB
ECQ-E2275KB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2275KB
HK JDW NO:
590-ECQ-E2275KB
Datasheet:
ECQ-E2275KB
Description:
Cap Film 2.7uF 250V PET 10% (20.8 X 9.3 X 16.7mm) Radial 17.5mm 105C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2275KB
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    ECQ-E(B)
  • Size / Dimension
    0.819Lx0.366W 20.80mmx9.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    2.7μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Depth
    9.3mm
  • Lead Pitch
    17.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    8237
  • Height
    17mm
  • Height Seated (Max)
    0.697 17.70mm