  • MKP1G034705G00KYSD
MKP1G034705G00KYSD
advertisement
Manufacturer No:
MKP1G034705G00KYSD
HK JDW NO:
864-MKP1G034705G00KYSD
Package:
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 250V-AC
Step5Bar-code shipping tag
MKP1G034705G00KYSD
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TRAY
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Height
    19mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    10.5mm