  • MKP385411125JIM2T0
MKP385411125JIM2T0
advertisement
Manufacturer No:
MKP385411125JIM2T0
HK JDW NO:
886-MKP385411125JIM2T0
Description:
MKP385 0.11μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1250V 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
MKP385411125JIM2T0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.394W 26.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.11μF
  • Voltage - Rated DC
    1250V 1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.768 19.50mm