  • MKP1G021002C00JA00
MKP1G021002C00JA00
advertisement
Manufacturer No:
MKP1G021002C00JA00
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-MKP1G021002C00JA00
Package:
Description:
Cap Film 0.01uF 400V PP 5% (10 X 4 X 9mm) Radial Plastic Rectangular Can 7.5mm 110°C Ammo
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKP1G021002C00JA00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.575
  • Packaging
    Ammo
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    400VDC|250VAC