  • MKP1846268206V
MKP1846268206V
advertisement
Manufacturer No:
MKP1846268206V
HK JDW NO:
886-MKP1846268206V
Package:
Radial
Datasheet:
MKP1846268206V
Description:
MKP1846 6800pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1846268206V
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKP1846
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.295W 26.50mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    7.493mm