  • MKP18444185010
MKP18444185010
advertisement
Manufacturer No:
MKP18444185010
HK JDW NO:
886-MKP18444185010
Datasheet:
MKP18444185010
Description:
MKP1844 0.18μF Film Capacitor Radial PC Pins 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
MKP18444185010
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    MKP1844
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated AC
    400V