  • MKP1841233204M
MKP1841233204M
advertisement
Manufacturer No:
MKP1841233204M
HK JDW NO:
886-MKP1841233204M
Package:
Radial
Datasheet:
MKP1841233204M
Description:
MKP1841M 3300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1841233204M
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    MKP1841M
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.236W 18.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    5.9944mm