  • MICC/N681J01
MICC/N681J01
advertisement
Manufacturer No:
MICC/N681J01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-MICC/N681J01
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MICC/N681J01
    Select All
  • Material - Core
    Ferrite
  • Series
    MICC
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Construction
    Choke Coil
  • Lead Diameter
    0.5 mm
  • Inductance
    680 μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • Max DC Current
    65mA
  • Frequency - Self Resonant
    2MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    60
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    22Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    680 µH
  • Length
    7mm