  • 144HY750J
144HY750J
advertisement
Manufacturer No:
144HY750J
Manufacturer:
Toko
HK JDW NO:
4668-144HY750J
Package:
Datasheet:
Description:
144HY750J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Toko stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
144HY750J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    75 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    RADIAL
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Inductance-Nom (L)
    75 µH
  • Self Resonant Frequency
    9.5MHz