  • MIC29510-3.3BT
MIC29510-3.3BT
advertisement
Manufacturer No:
MIC29510-3.3BT
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-MIC29510-3.3BT
Package:
TO-220-3
Datasheet:
MIC29510-3.3BT
Description:
Converter, Intel Pentium® Plus 3.3V Specialized Voltage Regulator 0°C~125°C MIC29510 TO-220-3
Quantity:
In Stock : 4671
Step5Bar-code shipping tag
MIC29510-3.3BT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    0°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Converter, Intel Pentium® Plus
  • Base Part Number
    MIC29510
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input
    4.3V~8V
  • Voltage - Output
    3.3V