  • MHQ0603P6N8HT000
MHQ0603P6N8HT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ0603P6N8HT000
HK JDW NO:
769-MHQ0603P6N8HT000
Datasheet:
MHQ0603P6N8HT000
Description:
FIXED IND 6.8NH 300MA 700 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
MHQ0603P6N8HT000
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.026Lx0.014W 0.65mmx0.35mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Current Rating
    300mA
  • Inductance
    6.8nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    700mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Q @ Freq
    16 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm