  • MHL1JCTTD33NJ
MHL1JCTTD33NJ
advertisement
Manufacturer No:
MHL1JCTTD33NJ
HK JDW NO:
430-MHL1JCTTD33NJ
Package:
Datasheet:
MHL1JCTTD33NJ
Step5Bar-code shipping tag
MHL1JCTTD33NJ
  • Type
    Parameter
    Select All
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    950μm
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Current Rating
    500mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Inductance
    33 nH
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.6GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    12
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    550mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.033 µH
  • DC Current
    500mA
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 100MHZ
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm