  • MHBS455220KJSD
MHBS455220KJSD
advertisement
Manufacturer No:
MHBS455220KJSD
HK JDW NO:
555-MHBS455220KJSD
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
CAP FILM 22UF 10% 800VDC RADIAL
Step5Bar-code shipping tag
MHBS455220KJSD
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
    1.673" L x 1.181" W (42.50mm x 30.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    22 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4 mOhms
  • Lead Spacing
    1.476" (37.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    800V