  • MH4532-151Y
MH4532-151Y
advertisement
Manufacturer No:
MH4532-151Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-MH4532-151Y
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
MH4532-151Y
Description:
Ferrite Beads High Current Chip 150Ohm 25% 100MHz 5A 20mOhm DCR 1812 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MH4532-151Y
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    MH
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    150Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.4mm
  • Construction
    Chip Bead
  • Base Part Number
    MH4532
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    150Ohm
  • Max DC Current
    5A
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • Rated Current
    5A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    20mOhm
  • Impedance @ Frequency
    150Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.7018mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm