  • MF1/4CC9531F
MF1/4CC9531F
advertisement
Manufacturer No:
MF1/4CC9531F
HK JDW NO:
430-MF1/4CC9531F
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3881
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MF1/4CC9531F
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    9.53kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    SEMI PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Lead Pitch
    30mm
  • Working Voltage
    250V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    7.1mm