  • MEB-474J0400DT1158
MEB-474J0400DT1158
advertisement
Manufacturer No:
MEB-474J0400DT1158
Manufacturer:
Hua Jung Components
HK JDW NO:
16481-MEB-474J0400DT1158
Package:
Description:
Cap Film 0.47uF 400V PET 5% (18 X 8.5 X 17.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 85°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MEB-474J0400DT1158
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    400VDC