  • MDWK4040T4R7MMV
MDWK4040T4R7MMV
advertisement
Manufacturer No:
MDWK4040T4R7MMV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-MDWK4040T4R7MMV
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 14025
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MDWK4040T4R7MMV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2.5A
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    107mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    3.5A
  • Rated Current-Max
    2.5A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Metal
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCOIL™, MD
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%