  • MDMK4040T100MM
MDMK4040T100MM
advertisement
Manufacturer No:
MDMK4040T100MM
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-MDMK4040T100MM
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MDMK4040T100MM
Description:
Quantity:
In Stock : 9176
Step5Bar-code shipping tag
MDMK4040T100MM
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Weight
    64.013223mg
  • Material - Core
    Metal
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCOIL™, MD
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.4A
  • Case Code (Metric)
    4040
  • Case Code (Imperial)
    1515
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    330mOhm Max
  • Max DC Current
    1.4A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    1.7A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm