  • MCW0612MC4702FP500
MCW0612MC4702FP500
advertisement
Manufacturer No:
MCW0612MC4702FP500
HK JDW NO:
878-MCW0612MC4702FP500
Description:
MCW AT - Professional Series, Thin Film, 47kOhms, 1W, ±1%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
MCW0612MC4702FP500
    Wide 1206 (3216 Metric), 0612
  • Supplier Device Package
    0612
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.122W 1.60mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    47kOhms
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm