  • MCW0612MC1501FP100
MCW0612MC1501FP100
advertisement
Manufacturer No:
MCW0612MC1501FP100
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MCW0612MC1501FP100
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Description:
MCW AT - Professional Series, Thin Film, 1.5kOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~125°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCW0612MC1501FP100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Wide 1206 (3216 Metric), 0612
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCW AT - Professional
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.122W 1.60mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    1.6002mm