  • MCW0612MC1000FP500
MCW0612MC1000FP500
advertisement
Manufacturer No:
MCW0612MC1000FP500
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MCW0612MC1000FP500
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Description:
MCW AT - Professional Series, Thin Film, 100Ohms, 1W, ±1%, -55°C~175°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCW0612MC1000FP500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Wide 1206 (3216 Metric), 0612
  • Supplier Device Package
    0612
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCW AT - Professional
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.122W 1.60mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm