  • MCW0406MD8250BP100
MCW0406MD8250BP100
advertisement
Manufacturer No:
MCW0406MD8250BP100
HK JDW NO:
878-MCW0406MD8250BP100
Step5Bar-code shipping tag
MCW0406MD8250BP100
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    825Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
    1610
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    355.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm
  • Length
    990.6μm
  • Width
    1.6002mm