  • MCW0406MD1331BP100
MCW0406MD1331BP100
advertisement
Manufacturer No:
MCW0406MD1331BP100
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MCW0406MD1331BP100
Package:
Wide 0604 (1610 Metric), 0406
Description:
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 1.33kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCW0406MD1331BP100
  • Package / Case
    Wide 0604 (1610 Metric), 0406
  • Supplier Device Package
    0406
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCW AT - Precision
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.33kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm